Σκανάρετε με smartphone για να αντιγράψετε την διεύθυνση
Qr Code

Βραβεύσεις

ΜΑΘΗΤΕΣ ΠΟΥ ΔΙΑΚΡΙΘΗΚΑΝ  ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ  2013- 2014

Β΄ ΤΑΞΗ

 1.      5ος πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Ποίησης που διοργανώθηκε από τον Σύνδεσμο Εκδοτών Βόρειας Ελλάδας

 

Κακολύρη Σοφία  - Δεύτερο βραβείο  (2η θέση)

Βασιλοπούλου Ευαγγελία                   (10η θέση)

2.      Διαγωνισμός ‘’ΘΑΛΗΣ’’ της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρίας που συμμετείχε και διακρίθηκε:

Σταμάτης Παπαδόπουλος

3.      ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ EUROSCOLA:

 

Πετροπούλου Αικατερίνη  διακρίθηκε και ταξίδεψε στο Στρασβούργο της Γαλλίας

Σωτηροπούλου Χρύσα (2η αναπληρωματική)

Λούρμπα Αγγελική        (3η αναπληρωματική).

 Α΄ ΤΑΞΗ

1.      Συμμετοχή στους σχολικούς αγώνες στίβου- 110 Μέτρα με εμπόδια

Μάντης Νικόλαος πρώτος (1ος)    (Α΄φάση αγώνων)

Μάντης Νικόλαος δεύτερος (2ος)  (Β΄φάση αγώνων)

1

Σκιαδαρέση Ασπασία, 3η Θέση

Διαγωνισμός Ποίησης “Γιάννη Κουτσοχέρα με θέμα: Η Θυσία για την ελευθερία” του Δ. Καλαβρύτων

2011-2012

2

Μόσχου Ασημίνα , Έπανος

Διαγωνισμός Φωτογραφίας Comenius

2013-2014

3

Ιωαννίδης Βασίλειος, Έπαινος

Διαγωνισμός Φωτογραφίας Comenius

2013-2014

4

Καποδίστρια Ιωάννα, Βραβείο

Διαγωνισμός Μαθηματικών ΘΑΛΗΣ

2009-2010

5

Τσεκουρά Χριστίνα, Βραβείο

Διαγωνισμός Μαθηματικών ΘΑΛΗΣ

2009-2010

6

Τζίμας Θεόφιλος, Βραβείο

Διαγωνισμός Μαθηματικών ΘΑΛΗΣ

2010-2011

7

Καποδίστρια Ιωάννα, Βραβείο

Διαγωνισμός Μαθηματικών ΘΑΛΗΣ

2010-2011

8

Τσεκουρά Χριστίνα, Βραβείο

Διαγωνισμός Μαθηματικών ΘΑΛΗΣ

2010-2011

9.

Τσεκουρά Χριστίνα, Βραβείο

Διαγωνισμός Μαθηματικών ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ

2010-2011

10.

Ιωαννίδης Βασίλειος, Βραβείο

Διαγωνισμός Μαθηματικών ΘΑΛΗΣ

2011-2012

11.

Καποδίστριας Σπύρος, Βραβείο

Διαγωνισμός Μαθηματικών ΘΑΛΗΣ

2011-2012

12.

Στεργίοπουλος Ανδρέας, Βραβείο

Διαγωνισμός Μαθηματικών ΘΑΛΗΣ

2011-2012

13

Ιωαννίδης Βασίλειος, Βραβείο

Διαγωνισμός Μαθηματικών ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ

2011-2012

14

Ιωαννίδης Βασίλειος, Βραβείο

Διαγωνισμός Μαθηματικών ΘΑΛΗΣ

2012-2013

15

Καποδίστριας Σπύρος, Βραβείο

Διαγωνισμός Μαθηματικών ΘΑΛΗΣ

2012-2013

16

Σχοινάς Ιωάννης, Βραβείο

Διαγωνισμός Μαθηματικών ΘΑΛΗΣ

2013-2014

17

Καλαντζή Καλλιρρόη

Διαγωνισμός Μαθηματικών ΘΑΛΗΣ

2013-2014

18

Ντόλας Χρήστος 3ο Βραβείο Ποιήματος

Διαγωνισμός Καλλιτεχνικής Δημιουργίας ΔΔΕ Ηλείας

2011-2012

19

Σπαχίου Πάολα  3ο Βραβείο Ζωγραφικής

Διαγωνισμός Καλλιτεχνικής Δημιουργίας ΔΔΕ Ηλείας

2011-2012

  1. Οι μαθήτριες Πολυζωγοπούλου Χριστίνα - Κυριακή και Λυσανδροπούλου Βασιλική συμμετείχαν και βραβεύτηκαν στον 2ο Λογοτεχνικό Διαγωνισμό εφηβικού διηγήματος και ποίησης "Γρηγόρης Πετζίκης", τον Μάιο του 2014.
  2. Η μαθήτρια Υμεράι Ριτζένα επιλέχτηκε στον διαγωνισμό EUROSCOLA και πήγε στην ευρωβουλή από τις 17 έως τις 20 Ιανουαρίου 2014.

 

 

Ονόματα μαθητών που βραβεύτηκαν σε πανελλήνιους διαγωνισμούς:

  • Διαγωνισμός "Αρχιμήδης" της Ε.Μ.Ε. - 22 Φεβρουαρίου 2014:
    • Σταυροπούλου Γεωργία του Σταύρου Α΄Λυκείου, Γ' Βραβείο - Χάλκινο Μετάλλιο
  • Διαγωνισμός "24ο; Πανελλήνιος Διαγωνισμός Φυσικής α΄ φάση" της Ε.Ε.Φ. - 29 Μαρτίου 2014:
    • Σταυροπούλου Γεωργία του Σταύρου Α΄ Λυκείου, Διάκριση
    • Αντωνόπουλος Αθανάσιος του Θεοδώρου Γ΄ Λυκείου, Διάκριση