Εκδηλώσεις

Σας ενημερώνουμε για το Ευρωπαϊκό Πρόγραμμα Erasmus+ ΚΑ3 ACT, που αποτελεί σύμπραξη τεσσάρων χωρών, Γαλλίας, Ελλάδας, Ισπανίας και Ηνωμένου Βασιλείου και έχει ως θέμα προτεραιότητας την προώθηση των θεμελιωδών αξιών μέσω της εκπαίδευσης και κατάρτισης που αφορούν την πολυμορφία στο μαθησιακό περιβάλλον.

Download this file (Newsletter ACT.pdf)Newsletter ACT.pdf217 kB

Εκπαιδευτική επίσκεψη στο Πανεπιστήμιο Πατρών

Οι μαθητές του 4ου Γυμνασίου Πύργου, στα πλαίσια δυο προγραμμάτων Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης  που υλοποιούν με τίτλο: «Η Φύση, η Νόηση και … η παρανόηση!» και «Ιχνηλάτες…στο λαβύρινθο των αποτυπωμάτων», πραγματοποίησαν εκπαιδευτική επίσκεψη, την Πέμπτη 18 Δεκεμβρίου 2014, στο  Πανεπιστήμιο Πατρών. Την ομάδα των μαθητών συνόδευσε η παιδαγωγική ομάδα, η οποία αποτελείται από: την Υποδιευθύντρια κ. Μαρία Μπαντούνα, την κ. Νίκα Ελένη, βιολόγο και  την κ. Γκιουλέκα Θεοδώρα, χημικό.

Συνημμένα
Download this file (20141222_ ΔΤεκπαιδευτικη επισκεψη στην Πατρα.doc)Δελτίο τύπου3039 kB

Download this file (ΔΕΛΤΙΟ   ΤΥΠΟΥ après.pdf)ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ après.pdf759 kB